Yritysjäsenet

Yhdistyksellä on yhteensä noin 300 jäsentä, joista noin 50 on suunnitteluyrityksiä. Valitse itsellesi sopiva suunnittelija.
Yläkuva: Seniorikeskus Terapiapiha, Monica Äijälä, Suniplan Systems Oy

Harju-SoiniMaisema ja Ympäristö
Soili Harju-Soini
www.harjusoini.fi
040 075 4840
suunnittelu@harjusoini.fi
Fredrikinkatu 61 A 6 krs
00100 HELSINKI
Maisemasuunnittelu
Maisemasuunnittelu Arja Paula
Arja Paula
www.maisematiimi.fi
040 778 3074
arja.paula@maisematiimi.fi
Bulevardi 3 B 22
00120 HELSINKI
Piha- ja puistosuunnittelu Hanna Hentinen
Hanna Hentinen
www.maisematiimi.fi
050 528 1105
hanna.hentinen@maisematiimi.fi
Bulevardi 3 B 22
00120 HELSINKI
Viher- ja ympäristökonsultointi Vireo Oy
Kirsi Laatunen
040 764 5472
konsultointi@vireo.fi
Tehtaankatu 40 B 18
00150 HELSINKI
WSP Finland Oy
WSP Finland Oy
Maija Elo
www.wsp.com/fi-FI
040 194 4742
maija.elo@wsp.com
Heikkiläntie 7
00210 HELSINKI
Piha- ja puistosuunnittelu
Piha- ja puistosuunnittelu Pirttijärvi Oy
Marko Pirttijärvi
www.pihajapuistosuunnittelu.fi
040 562 5462
marko.pirttijarvi@pihajapuisto.com
Paulankatu 2 C LT 6
00240 HELSINKI
Ympäristösuunnittelu
Ympäristösuunnittelu Liisa Alanko Oy
Liisa Alanko
www.ymparistosuunnittelu.net
040 043 2233
liisa.alanko@ymparistosuunnittelu.net
Metsäpurontie 26 C
00630 HELSINKI
FCG Suunnittelu ja tekniikka Oy
Else Kaloinen
www.fcg.fi
050 312 0238
else.kaloinen@fcg.fi
HELSINKI, TURKU, ROVANIEMI
Puutarhasuunnittelu-
Puutarhasuunnittelu-Trädgårdsplanering LINDÈN
Karolina Lindén
www.puutarhasuunnitelma.fi
040 529 4486
info@puutarhasuunnitelma.fi
Rubiinikehä 17 B
01700 VANTAA
Vihersuunnittelu Jokela Oy
Jari Jokela
www.maisematiimi.fi
040 030 4081
jari.jokela@maisematiimi.fi
Mäkikorventie 11
01860 PERTTULA
Sitowise Oy
Monica Elander-Heino
www.sitowise.com
040 849 1370
monica.elander-heino@sitowise.com
ESPOO, JYVÄSKYLÄ, KUOPIO, OULU
Hortensis Oy
Hortensis Oy
Seija Sundgren
www.hortensis.fi
050 355 4501
seija.sundgren@hortensis.fi
Puolarmetsänkuja 6 D
02280 ESPOO
ViherKeskinen Oy
Kerkko Keskinen
www.viherkeskinen.fi
040 543 5631
kerkko.keskinen@viherkeskinen.fi
Sudenkaari 11
02580 SIUNTIO
Ramboll Finland Oy
Ramboll Finland Oy
Heidi Järkkä
www.ramboll.fi
040 487 2681
heidi.jarkka@ramboll.fi
PL 25 (Säterinkatu 6)
02601 ESPOO
Maisemasuunnittelu
Maisemasuunnittelu GardenLiving Oy
Eva Wuite
www.gardenliving.fi
040 551 3724
eva.wuite@gardenliving.fi
Sinimäentie 6
02630 ESPOO
Maisema-aula Oy
Maisema-aula Oy
Jaana Hakola
www.maisema-aula.fi
045 124 2220
jaana.hakola@maisema-aula.fi
Nummitie 19 B
02730 ESPOO
Kontrasti Oy
Jonna Jääskeläinen
www.kontrasti.fi
040 509 9941
jonna@kontrasti.fi
Platinatie 8 A
02750 ESPOO
Piha- ja vihersuunnittelu
Piha- ja vihersuunnittelu ViherForma
Lotta Mäkinen
www.viherforma.fi
040 528 1891
lotta@viherforma.fi
Pehtoorinkuja 3
02940 ESPOO
Suniplan Systems Oy
Suniplan Systems Oy
Monica Äijälä
www.suniplan.fi
040 593 2600
monica.aijala@suniplan.fi
Bastnäsintie 244
04170 PAIPPINEN
Allium Oy
Allium Oy
Laukia Salla
www.allium.fi
040 070 5123
salla.laukia@allium.fi
Päivölänrinne 11 G 25
04220 KERAVA
Puutarhasuunnittelu
Puutarhasuunnittelu Puksipuu
Sari Lampinen
www.puksipuu.fi
050 331 6091
sari.lampinen@puksipuu.fi
Paloplaaninkuja 5
04300 TUUSULA
Piha- ja maisemasuunnittelu VG-Plan
Barbro Bergman-Robertz
www.vgplan.fi
040 502 4399
bbr@vgplan.fi
Rovastintie 2
06100 PORVOO
Toivepiha Oy
Toivepiha Oy
Sanna Moilanen
www.toivepiha.fi
050 591 1234
sanna@toivepiha.fi
Särkijärventie 158 A
09120 KARJALOHJA
Maisemakonttori Oy
Anu Virtanen
www.maisema.net
050 541 3678
anu.virtanen@maisema.net
Riihipellonkatu 34
10320 RAASEPORI
Maisemasuunnittelu
Maisemasuunnittelu Tanjanieminen
Tanja Nieminen
www.maisemasuunnittelu.fi
040 534 0723
tanja.nieminen@maisemasuunnittelu.fi
Voimapiha 10 B
13110 HÄMEENLINNA
Puutarhasuunnittelu Jonna Jansson
Jonna Jansson
040 572 5759
puutarhasuunnittelu.
jonnajansson@pp.inet.fi
Päitsipolku 1
13500 HÄMEENLINNA
Maisemasuunnittelu
Maisemasuunnittelu Sundman
Päivi Sundman
www.maisemasundman.fi
040 507 0804
paivi.sundman@maisemasundman.fi
Satajanmäki 1
13500 HÄMEENLINNA
Pihasuunnittelu
Pihasuunnittelu Eeva Blomberg
Eeva Blomberg
www.pihasuunnittelu.net
040 577 2074
eeva.blomberg@pihasuunnittelu.net
Sääskenkatu 9
15800 LAHTI
Puutarhapalvelu Leena Veikkola Ky
Leena Veikkola
www.dreamgarden.fi
050 322 5360
leena.veikkola@dreamgarden.fi
Leiniäntie 103
16900 LAMMI
Viheroksa Oy
Viheroksa Oy
Eija Leskinen
www.viheroksa.fi
040 506 8098
eija.leskinen@viheroksa.fi
Lampikatu 8
18100 HEINOLA
Entti Oy
Maiju Tynjälä
www.entti.com
050 567 9099
entti@entti.com
Kaanaantie 68
21120 RAISIO
Keidas-Suunnittelu
Keidas-Suunnittelu
Kirsti Palmu
www.keidas-suunnittelu.fi
050 576 9886
kirsti.palmu@keidas-suunnittelu.fi
Vadelmakatu 2
21620 KUUSISTO
Lännen Viherpalvelu
Lännen Viherpalvelu
Kaisa Koskelin
www.lkpalvelu.fi
040 358 0532
kaisa.koskelin@lkpalvelu.fi
Kokkolankatu 4
33300 TAMPERE
Merjan Puutarha OyMerja Säntti
www.merjanpuutarha.fi
044 595 9233
merja.santti@merjanpuutarha.fi
PL 24
33401 TAMPERE
PihaPuutarhaksi Oy
PihaPuutarhaksi OySanna Saari
www.pihapuutarhaksi.fi
040 551 9950
sanna.saari@pihapuutarhaksi.fi
33450 YLÖJÄRVI
Vihersuunnittelu Hanna Hakala
Hanna Hakala
040 736 1450
hanna.hakala@elisanet.fi
Riihipellonkatu 4 A 5
33530 TAMPERE
Pihasuunnittelu Viheruni
Mirva Vuohtoniemi
www.viheruni.com
050 341 2445
mirva.vuohtoniemi@gmail.com
Petäjäsuonkatu 13
33580 TAMPERE
Pihasuunnittelu
PihasuunnitteluPäivi Saastamoinen
Päivi Saastamoinen
www.pihasuunnitelma.net
040 724 3958
paivi.saastamoinen@kolumbus.fi
Sahantie 1
35500 KORKEAKOSKI
VRJ Länsi-Suomi Oy
Katja Ropanen
www.vrj.fi
050 365 8877
katja.ropanen@vrj.fi
Laatoittajantie 3
36100 KANGASALA
Viherteema Oy
Viherteema Oy
Jarmo Väisänen
www.viherteema.fi
050 064 4970
jarmo.vaisanen@viherteema.fi
Henna Väisänen
045 177 8650
henna.vaisanen@viherteema.fi
Alvettulanmutka 1
40520 JYVÄSKYLÄ
Vihersuunnittelu Heljä Tolvanen
Heljä Tolvanen
www.vihersuunnittelutolvanen.fi
040 752 8475
helja.tolvanen@elisanet.fi
Ruottisenahokatu 8 A 3
80710 LEHMO (Kontiolahti)
VSU maisema-arkkitehdit Oy
Outi Palosaari
www.vsu.fi
040 7188336
outi.palosaari@vsu.fi
Uusikatu 24 G 72
90100 OULU
Tähtitorninkatu 22 E 97
00140 HELSINKI
GreenDreams Oy
GreenDreams Oy
Minna Hänninen
www.greendreams.fi
040 718 8870
minna@greendreams.fi
Kansankatu 53
90100 OULU
Carmenia Oy
Carmenia Oy
Meeri Alatalo
www.carmenia.fi
045 321 0116
toimisto@carmenia.fi
Johanna Rahko
045 321 0117
johanna.rahko@carmenia.fi
Hiltusentie 25 B 7
90620 OULU
Piha- ja Vihersuunnittelu
Piha- ja Vihersuunnittelu AnitaS
Anita Simi
www.anitas.fi
040 035 9205
anita.simi@pp.inet.fi
Sorosentie 138
91100 II

Henkilöjäsenet

Henkilöjäsenet toimivat virka-, työ- tai konsulttitehtävissään viheralueiden suunnittelijana, rakentamisen ja kunnossapidon valvojana, rakennuttajana tai näihin liittyvissä opetustehtävissä. Henkilöjäsenen pätevyysvaatimuksena on maisema- ja ympäristösuunnittelutehtäviin soveltuva korkea-asteen tutkinto.

Katso henkilöjäsenet

Opiskelijajäsenet

Opiskelijajäsenet ovat rakennetun ympäristön hortonomin tai ympäristösuunnittelun korkea-asteentutkintoa suorittavia henkilöitä.

Katso opiskelijajäsenet