Maisemasuunnittelijat ry:n vuosikokous 12.2.2013, tule vaikuttamaan yhdistyksen toimintaan

Tervetuloa Maisemasuunnittelijat ry:n vuosikokoukseen

Aika: Tiistai 12.2.2013 klo 12.30-14.30
Paikka: Hotelli Scandic Rosendahl, Pyynikintie 13, Tampere

Kokouksessa käsiteltäviä asioita:
– vuoden 2012 toiminta- ja tilikertomus
– vuoden 2013 toimintasuunnitelma ja talousarvio
– jäsenmaksut vuodelle 2013
– hallituksen puheenjohtajan ja kolmen varsinaisen jäsenen valinta

Vuosikokoukseen ovat oikeutettuja osallistumaan ja tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet.

Ole mukana päättämässä ja ilmoittaudu (tarjoilun varausta varten) kokoukseen 8.2. mennessä: arja.paula@kolumbus.fi tai puh. 040 778 3074

_________________________________________________________________

Haluatko vaikuttaa yhdistyksen toimintaan?

Kiinnostaako suunnittelijoiden yhteisiin asioihin vaikuttaminen? Yrittäjäpainotteiseen hallitukseen toivottaisi edustajia ja näkemystä erityisesti kuntasektorilta ja monialaisista konsulttitoimistoista. Osallistumalla  vuosikokoukseen, voit vaikuttaa hallituksen jäsenten valintaan.

Yhdistyksen hallituksen muodostaa puheenjohtaja, kuusi varsinaista jäsentä sekä kaksi varajäsentä. Toimikausi on kaikilla kaksi vuotta kerrallaan. Tänä vuonna vuosikokouksessa on erovuorossa puheenjohtaja ja kolme varsinaista jäsentä. Erovuoroiset voidaan myös valita uudelleen. Hallitus kokoontuu noin kuusi kertaa vuodessa. Halutessasi lisätietoja hallituksen toiminnasta ole yhteydessä puheenjohtajaan.

Jaa:Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on Facebook
Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.